Back to Top
| Product colour | Black |
| Impedance | 50 Ω |
| Jacket outer diameter | 15.875 mm |
| Jacket material | Polyethylene (PE) |
| Conductor material | Copper |
| Insulation outer diameter | 13.97 mm |
| Insulation resistance | 100000 MΩ |
| Spark test | 4000 V |
| Operating temperature (T-T) | -55 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -70 - 85 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.