Back to Top
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Cable length | 3.6 m |
| Product colour | Black |
| Impedance | 50 Ω |
| Jacket material | Polyethylene (PE) |
| Conductor size | 4.47 mm |
| Load capacitance | 76.6 pF |
| Spark test | 8000 V |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -70 - 85 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.