Back to Top
| Product colour | Black |
| Impedance | 50 Ω |
| Jacket outer diameter | 11.176 mm |
| Jacket material | Polyethylene (PE) |
| Cable jacket colour | Black |
| Conductor material | Copper |
| Conductor size | 3.048 mm |
| Conductor composition size | 9.652 mm |
| Insulation material | Foamed polyethylene |
| Insulation outer diameter | 8.636 mm |
| Frequency band | 0.001 - 13 GHz |
| Certification | ISO 9001:2008 |
| RoHS compliance |
| Operating temperature (T-T) | -55 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -70 - 85 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.