Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Compatibility | iPad mini, iPad Air, iPad Pro, Surface Pro 4 |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Built-in speaker(s) |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Adjustable width | |
| Minimum device width | 218.95 mm |
| Maximum device width | 393.7 mm |
| Minimum screen size compatibility | 7 " |
| Maximum screen size compatibility | 13 " |
| Width | 152.4 mm (5.94 ") |
| Depth | 609.6 mm (23.77 ") |
| Height | 1473.2 mm (57.45 ") |
| Weight | 4713 g (10.39 lbs) |
| Arm length | 304.8 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.