Back to Top
| Product colour | Black |
| Product type | Video conferencing service management system |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Built-in speaker(s) | |
| Echo cancellation | |
| Noise reduction | |
| Automatic gain control |
| HDMI ports quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Focal length range (f-f) | 2.8 mm |
| Display diagonal | 75 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Touchscreen |
| AC input voltage | 100 -240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Width | 962.9 mm (37.55 ") |
| Depth | 55.4 mm (2.16 ") |
| Height | 1678.7 mm (65.47 ") |
| Weight | 38000 g (83.78 lbs) |
| AC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.