Back to Top
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Purpose | Label printer |
| Battery voltage | 14.8 V |
| Battery capacity (Watt hours) | 29.6 Wh |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dymo XTL 500 |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Package width | 244 mm |
| Package depth | 134 mm |
| Package height | 61 mm |
| Package weight | 288 g |
| Quantity | 1 |
| Pallet width | 800 mm |
| Pallet length | 1200 mm |
| Pallet height | 1262 mm |
| Pallet weight | 119944 g |
| Pallet volume | 1211.52 dm³ |
| Number of cartons per pallet layer | 6 |
| Number of layers per pallet | 4 |
| Number of cartons per pallet | 24 |
| Master carton width | 267 mm |
| Master carton length | 278 mm |
| Master carton height | 434 mm |
| Master carton weight | 3960 g |
| Quantity per master carton | 12 pc(s) |
| Country of origin | China |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.