Back to Top
| Mounting type | Ceiling |
| Product colour | Black |
| Compatible products | EB-G5750WUNL, EB-G5450WU, EB-G5650WNL, EB-G5950NL, EB-G5600NL, EB-G5800, EH-TW8000, EH-TW6000, EH-TW9000W, EH-TW6000W, EB-G6350NL, EB-G6250WNL, EB-G6050W, EB-G6550WUNL, EB-G6900WUNL, EB-G6750WUNL, EB-4750W, EB-4950WU, EB-4955WU, EH-TW8200, EH-TW9200, EH-TW9200W, EH-TW6600, EH-TW6600W, EB-G6970WUNL, EB-G6770WUNL, EB-G6570WUNL, EB-G6270WNL, EB-G6070W, EB-G6370NL, EH-TW9300, EH-TW9300W, EH-TW8300, EB-4770W, EH-TW6800, EH-TW6700, EH-TW6700W, EB-L610U, EB-L615U, EB-L510U, EB-L610W, EH-TW9400, EH-TW9400W, EH-TW8400, EH-TW7100, EB-L730U, EB-L735U, EB-L630U, EB-L630SU, EB-L635SU, EB-L520U |
| Weight | 3.2 g (0.01 lbs) |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 460 mm |
| Package height | 315 mm |
| Package weight | 4.06 g |
| Harmonized System (HS) code | 83024190 |
| Quantity per pallet layer (UK) | 4 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet (UK) | 52 pc(s) |
| Pallet length | 1200 mm |
| Pallet length (UK) | 1200 mm |
| Pallet width | 800 mm |
| Pallet width (UK) | 1000 mm |
| Quantity per pallet | 52 pc(s) |
| Pallet height | 4128 mm |
| Pallet height (UK) | 4128 mm |
| Quantity per layer | 4 pc(s) |
| Country of origin | China |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.