Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Car |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| Height adjustment |
| Width | 228 mm (8.89 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 1554 mm (60.61 ") |
| Weight | 1290 g (2.84 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.