Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Silver |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Built-in speaker(s) |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Minimum screen size compatibility | 7 " |
| Maximum screen size compatibility | 13 " |
| Height adjustment |
| Power source type | Not supported |
| Width | 635 mm (24.77 ") |
| Depth | 635 mm (24.77 ") |
| Height | 1473 mm (57.45 ") |
| Weight | 5511 g (12.15 lbs) |
| Package width | 622 mm |
| Package depth | 94 mm |
| Package height | 584 mm |
| Package weight | 5896 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.