Back to Top
| CAS latency | 19 |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2,1.35 V |
| ECC | |
| SPD voltage | 1.2 V |
| SPD Latency | 43 |
| SPD profile | |
| SPD speed | 2666 MHz |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 2.0 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Memory channels | Dual |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Cooling type | Heatsink |
| Height | 31.2 mm (1.22 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
