Back to Top
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Grey |
| LED indicators | Y |
| Interface | USB 2.0 |
| USB powered |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac compatibility | |
| Linux operating systems supported | Y |
| Other operating systems supported | Android |
| Certification | CE, FCC, UL, VCCI, KCC, MIC, RCM (C-Tick) |
| RoHS compliance |
| Width | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 67 mm (2.61 ") |
| Depth | 28 mm (1.09 ") |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.