Back to Top
| Product type | Toner cartridge |
| Page yield | 41000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser printing |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | LaserJet Enterprise M608 LaserJet Enterprise M609 |
| OEM code | CF237Y |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | China |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 380 mm (14.82 ") |
| Depth | 187 mm (7.29 ") |
| Height | 366 mm (14.27 ") |
| Weight | 2850 g (6.28 lbs) |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 187 mm |
| Package height | 366 mm |
| Package weight | 3770 g |
| Original |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
