Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 7000 pages |
| Printing colours | Yellow |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP Color LaserJet CP3525, Color LaserJet CM3530 |
| OEM code | CE252A |
| Page yield (colour) | 7000 pages |
| Colour |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
| Package dimensions (WxDxH) | 390 x 164 x 206 mm |
| Package weight | 1740 g |
| Quantity per pallet | 70 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
