Back to Top
| Internal | |
| Product colour | Black |
| Purpose | Desktop/Notebook |
| Optical drive type | DVD±RW |
| Disc types supported | CD-R, CD-ROM, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-RW |
| DVD drive average random access time | 160 ms |
| CD-ROM drive average random access time | 140 ms |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 85 % |
| Width | 144 mm (5.62 ") |
| Depth | 137 mm (5.34 ") |
| Height | 14 mm (0.55 ") |
| Weight | 200 g (0.44 lbs) |
| Cache internal | 0.75 MB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.