Back to Top
| Original | |
| Page yield | 6000 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | C544 & X544 |
| Quantity outer carton | 24 pc(s) |
| Euro pallet weight | 174 kg |
| Gross weight (outer carton) | 19.08 lbs |
| Gross weight of outer carton | 8.67 kg |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 48.43 " |
| Colour | |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Pallet weight (imperial) | 607.39 lbs |
| Cartridge recollection |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 1230 mm |
| Case or master carton dimensions (W x D x H) | 569 x 319 x 223 mm |
| Package weight (imperial) | 0.73 lbs |
| Package dimensions (W x D x H) | 5.55 x 4.02 x 3.98 " |
| Package dimensions (WxDxH) | 141 x 102 x 101 mm |
| Package weight | 0.33 g |
| Pallet weight | 300230 g |
| Quantity per pallet | 720 pc(s) |
| Quantity per EUR-pallet | 480 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.