Back to Top
| Printing colours | Black |
| Page yield | 25000 pages |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Cartridge recollection |
| Weight | 550 g (1.21 lbs) |
| Package weight | 0.552 g |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 1035 mm |
| Pallet weight (imperial) | 284 lbs |
| Case or master carton dimensions (W x D x H) | 479 x 391 x 295 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 391 x 119 x 100 mm |
| Quantity outer carton | 12 pc(s) |
| Gross weight of outer carton | 7.09 kg |
| Quantity per pallet | 216 pc(s) |
| Pallet weight | 129000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.