Back to Top
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Full HD | |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@30fps |
| Supported video modes | 1080p |
| Video formats supported | H.264 |
| Auto focus | |
| Focus adjustment | Auto |
| Viewing angle, horizontal | 78 \u00b0 |
| Noise reduction | |
| Plug and Play |
| Built-in microphone | |
| Interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Clip |
| Built-in flash | |
| Certification | FCC CE UL TUV-T RoHS WEEE |
| Width | 126 mm (4.91 ") |
| Depth | 32 mm (1.25 ") |
| Height | 29 mm (1.13 ") |
| Weight | 170 g (0.37 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Desktop stand | |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
