Back to Top
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Full HD | |
| Digital zoom | 4 x |
| Operating voltage | 5 V |
| Built-in microphone | |
| Number of microphones | 2 |
| Interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Optical sensor size | 1/2.9 " |
| Tilt angle range | -30 - 30 ° |
| Cable length | 1 m |
| Certification | CE for EU/EFTA, FCC and ICES for North America, CB(62368 -1), KCC for South Korea, BSMI for TW, VCCI for Japan, UKR for Ukraine, SASO for Saudi Arabia, EAC for Russia/CU, VCCI for Japan, NOM for Mexico |
| Width | 150 mm (5.85 ") |
| Depth | 126 mm (4.91 ") |
| Height | 58 mm (2.26 ") |
| Weight | 126 g (0.28 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 126 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 237 g |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Desktop stand |
| Y | |
| Privacy shutter | |
| 85258900 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.