Back to Top
| Device type | Flight Sim |
| Gaming platforms supported | PC |
| Gaming control technology | Analogue |
| LED backlight |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Wireless range | 1.8 m |
| Power source | Cable |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Y |
| Width | 282 mm (11 ") |
| Depth | 63 mm (2.46 ") |
| Height | 84 mm (3.28 ") |
| Weight | 369 g (0.81 lbs) |
| Package width | 144 mm |
| Package depth | 321 mm |
| Package height | 119 mm |
| Package weight | 918 g |
| Master carton width | 309 mm |
| Master carton length | 338 mm |
| Master carton height | 262 mm |
| Master carton weight | 4000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
