Back to Top
| Device type | Special |
| Gaming platforms supported | PC |
| Gaming control technology | Analogue |
| Buttons quantity | 25 |
| LED backlight | |
| Programmable buttons |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB 2.0 |
| Wireless range | 1.8 m |
| Power source | Cable |
| Product colour | Black, Mint colour |
| Built-in display | |
| Cable length | 1.8 m |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 337 mm (13.14 ") |
| Depth | 168 mm (6.55 ") |
| Height | 192 mm (7.49 ") |
| Weight | 1160 g (2.56 lbs) |
| Package width | 215 mm |
| Package depth | 383 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 1720 g |
| Master carton width | 399 mm |
| Master carton length | 450 mm |
| Master carton height | 277 mm |
| Master carton weight | 4260 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
