Back to Top
| Capacity | 49.2 L |
| Form factor | Other |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Removable container | |
| Container material | Plastic |
| Lid |
| Width | 419.1 mm (16.34 ") |
| Depth | 419.1 mm (16.34 ") |
| Height | 749.3 mm (29.22 ") |
| Weight | 12700 g (28 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.