Back to Top
| Capacity | 56.7 L |
| Form factor | Rectangular |
| Housing material | Plastic, Polyethylene, Stainless steel, Stone |
| Product colour | Beige, Black |
| Trash bag holder | |
| Built-in ashtray | |
| Removable ashtray | |
| Lid | |
| Detachable lid |
| Width | 349.2 mm (13.62 ") |
| Depth | 349.2 mm (13.62 ") |
| Height | 831.8 mm (32.44 ") |
| Weight | 11339 g (25 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.