Back to Top
| Product colour | Black |
| Cover |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab S10 Ultra, Galaxy Tab S9 Ultra |
| Maximum screen size compatibility | 14.6 " |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | US English |
| Keyboard number of keys | 80 |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | |
| Backlight |
| Power source | Dock |
| Connectivity technology | Docking |
| Device interface | Pogo Pin |
| Bluetooth | |
| Y |
| Width | 327.4 mm (12.77 ") |
| Depth | 14 mm (0.55 ") |
| Height | 211.4 mm (8.24 ") |
| Weight | 468.9 g (1.03 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.