Back to Top
| Capacity | 256 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Form factor | Slide |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Plastic |
| Protection features | Scratch resistant |
| LED indicators | Y |
| Key ring |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Width | 29.8 mm (1.16 ") |
| Depth | 5 mm (0.2 ") |
| Height | 14.3 mm (0.56 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
