Back to Top
| Capacity | 64 GB |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C connector | |
| Read speed | 35 MB/s |
| Write speed | 100 MB/s |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| Password protection |
| Form factor | Cap |
| Product colour | Black, Grey |
| Width | 20 mm (0.78 ") |
| Depth | 55 mm (2.15 ") |
| Height | 95 mm (3.71 ") |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.