Back to Top
| Capacity | 256 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Form factor | Swivel |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Key ring | |
| Protection features | Scratch resistant |
| LED indicators | Y |
| Width | 53 mm (2.07 ") |
| Depth | 12 mm (0.47 ") |
| Height | 12.5 mm (0.49 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
