Back to Top
| Capacity | 64 GB |
| Device interface | USB Type-A / Micro-USB |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Read speed | 150 MB/s |
| Write speed | 150 MB/s |
| Form factor | Slide |
| Product colour | Grey, Stainless steel |
| Housing material | Plastic |
| Protection features | Scratch resistant |
| Key ring | |
| LED indicators | Y |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
