Back to Top
| Solid-state drive capacity | 2000 GB |
| USB connector | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Wi-Fi |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Width | 50 mm (1.95 ") |
| Depth | 70 mm (2.73 ") |
| Height | 10.6 mm (0.41 ") |
| Weight | 74 g (0.16 lbs) |
| Package width | 104.5 mm |
| Package depth | 147 mm |
| Package height | 32.5 mm |
| Package weight | 144 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
