Back to Top
| Connector 1 | USB-C |
| Connector 2 | HDMI |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | Black, Blue |
| Cable length | 0.15 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| Chipset | PS176 |
| Plug and Play |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Width | 47 mm (1.83 ") |
| Depth | 37.5 mm (1.46 ") |
| Height | 15 mm (0.59 ") |
| Weight | 36 g (0.08 lbs) |
| Country of origin | China |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
