Back to Top
| Connector 1 | USB Type-C |
| Connector 2 | HDMI Type-A + USB-C |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Supported video modes | 720p,1080p |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Chipset | VL100Q4+PS176 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relative humidity | 10 - 90 % |
| Width | 35.1 mm (1.37 ") |
| Depth | 203.2 mm (7.92 ") |
| Height | 13 mm (0.51 ") |
| Weight | 30 g (0.07 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Country of origin | China |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
