Back to Top
| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | Mini DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Product colour | Black |
| Number of shielding layers | 4 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Data transfer rate | 21.6 Gbit/s |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),2048 x 1152,1280 x 768 (WXGA),2048 x 1536 (QXGA),1280 x 960,2560 x 1440,2560 x 1600 (WQXGA),1366 х 768,1440 x 900 (WXGA+),800 x 600 (SVGA),1600 x 900,3840 x 2160,1680 x 1050 (WSXGA+) |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Weight | 86 g (0.19 lbs) |
| Package type | Box |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
