Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Cable length | 7.62 m |
| Connector 1 | NEMA 5-15P |
| Connector 2 | NEMA 5-15P |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 892 g |
| Width | 26 mm (1.01 ") |
| Depth | 7620 mm (297.18 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Weight | 872 g (1.92 lbs) |
| Output connections | NEMA 5-15p |
| Input connection type | NEMA 5-15p |
| Dimensions (WxDxH) | 26 x 7620 x 35 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
