Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Cable length | 1.2 m |
| Connector 1 | NEMA 5-15P |
| Connector 2 | C15 coupler |
| RoHS compliance |
| Input voltage | 125 V |
| Input current | 15 A |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 227 g |
| Weight | 226 g (0.5 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
