Back to Top
| Cable colour | Black |
| Cable length | 0.9 m |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Connector 2 | C15 coupler |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| RoHS compliance |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 200 g |
| Weight | 180 g (0.4 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
