Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Rack capacity | 2U |
| Maximum weight capacity | 56.7 kg |
| Design | 2-post |
| Product colour | Black |
| Size | 19 " |
| Frame type | Open |
| Certification | RoHS, CE |
| Width | 504 mm (19.66 ") |
| Depth | 104.5 mm (4.08 ") |
| Height | 151 mm (5.89 ") |
| Inner width | 450 mm |
| Weight | 800 g (1.76 lbs) |
| Package width | 522 mm |
| Package depth | 132 mm |
| Package height | 170 mm |
| Package weight | 1200 g |
| Mounting kit | |
| Manual | |
| Wall mounting kit |
| Compliance industry standards | EIA RS310-C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
