Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Cable length | 6.1 m |
| Connector 1 | NEMA 5-15P |
| Connector 2 | NEMA 5-15R |
| Package width | 255 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 743 g |
| Width | 25 mm (0.98 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Weight | 721 g (1.59 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
