Back to Top
| Cable length | 0.9 m |
| USB version | 2.0 |
| Connector 1 | Mini-USB B |
| Connector 2 | 2 x USB A |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Reversible connectors | |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 24/28 |
| Data transfer rate (max) | 480 Mbit/s |
| Plug and Play | |
| RoHS compliance |
| Weight | 53.5 g (0.12 lbs) |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 119 mm |
| Package height | 212.50 mm |
| Package weight | 60 g |
| Quantity outer carton | 200 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
