Back to Top
| Hard drive capacity | 20000 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | NAS |
| Hard drive sustained transfer rate | 281 MiB/s |
| Power consumption (read) | 8.11 W |
| Power consumption (write) | 8.11 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Interface | Serial ATA III |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 512 MB |
| 24/7 operation |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.