Back to Top
| Hard drive capacity | 22000 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Access time | 4.16 ms |
| Component for | Server/workstation |
| Hard drive average transfer rate | 600 MB/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 2500000 h |
| Power consumption (typical) | 5.7 W |
| Power consumption (read) | 9.3 W |
| Power consumption (write) | 9.3 W |
| Power consumption (idle) | 0.26 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Weight | 670 g (1.48 lbs) |
| Interface | Serial ATA III |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 512 MB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
