Back to Top
| Hot-swap | |
| Hard drive capacity | 22000 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | NAS |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Hard drive interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Workload rate limit | 300 TB/yaer |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000000 h |
| Power consumption (standby) | 1.2 W |
| Power consumption (idle) | 3.4 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating shock | 40 G |
| Non-operating shock | 200 G |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Weight | 670 g (1.48 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Interface | Serial ATA III |
| Native Command Queuing (NCQ) | |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 512 MB |
| Error Recovery Control (ERC) | |
| Advanced Format (AF) | |
| Shock sensor | |
| 24/7 operation | |
| Noise level (idle) | 20 dB |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
