Back to Top
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Mounting | Freestanding |
| Number of displays supported | 1 |
| Suitable for | Computer monitor / TV |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 110 - 150 mm |
| Rubber feet | |
| Number of positions | 3 |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Width | 470 mm (18.33 ") |
| Depth | 280 mm (10.92 ") |
| Height | 110 mm (4.29 ") |
| Weight | 2000 g (4.41 lbs) |
| Package width | 194 mm |
| Package depth | 114 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 2220 g |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.