Back to Top
| Maximum weight capacity | 7.9 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Mounting | Freestanding |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Swivel angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Swivel angle | 180 \u00b0 |
| Angle of rotation | 180 \u00b0 |
| Tilt angle range | -45 - 45 \u00b0 |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Width | 389.8 mm (15.2 ") |
| Depth | 279.9 mm (10.92 ") |
| Height | 465 mm (18.14 ") |
| Weight | 2685 g (5.92 lbs) |
| Manual |
| Mounting type | Desk |
| RoHS | |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
