Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 48 V |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery life | 3 year(s) |
| RoHS compliance | |
| Compatibility | SMART3000RMXL2U |
| Weight | 13790 g (30.4 lbs) |
| Width | 226 mm (8.81 ") |
| Height | 75 mm (2.93 ") |
| Depth | 368 mm (14.35 ") |
| Package width | 335 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package depth | 467 mm |
| Package weight | 16800 g |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.