Back to Top
| Product colour | Grey |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Compatibility | OL8000RT3U, OL8000RT3UTF, OL8000RT3UPDU, OL8000RT3UPDUTF, OL8KRT3UHW, OL10000RT3U, OL10000RT3UTF, OL10000RT3UPDU, OL10000RT3UPDUTF, OL10KRT3UHW, BP240V50ART3U |
| Weight | 32114 g (70.8 lbs) |
| Width | 203 mm (7.92 ") |
| Height | 109 mm (4.25 ") |
| Depth | 553 mm (21.57 ") |
| Package width | 355 mm |
| Package height | 254 mm |
| Package depth | 665 mm |
| Package weight | 32.6 kg |
| Package weight | 32613 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
