Back to Top
| Cable length | 0.152 m |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel/Gold |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Cable diameter | 4 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.