Back to Top
| Frequency band | 5.15 - 5.85 GHz |
| Horizontal beam width | 3 \u00b0 |
| Vertical beam width | 3 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 34 dBi |
| Antenna type | Directional antenna |
| Mounting | Wall |
| Purpose | Outdoor |
| Product colour | White |
| Width | 1050 mm (40.95 ") |
| Depth | 1050 mm (40.95 ") |
| Height | 421 mm (16.42 ") |
| Weight | 13500 g (29.76 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.