Back to Top
| Cable length | 7 m |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Jacket material | Thermoplastic Elastomer (TPE) |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Compatibility | UBu0130QUu0130Tu0130 UNu0130Fu0130 G4 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.3 A |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Height | 23 mm (0.9 ") |
| Diameter | 51.6 mm |
| Y | |
| Female connector | |
| Male connector | |
| Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.