Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Cable length | 0.9 m |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Barrel type H |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector angle | 90 \u00b0 |
| AWG wire size | 28 |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| RoHS compliance |
| Input voltage | 5 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 29 g |
| Diameter | 3.4 mm |
| Weight | 25 g (0.06 lbs) |
| Package length | 225.00 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
