Back to Top
| Material | Nylon |
| Style | City |
| Coloration | Monochromatic |
| Linear mass density | 210 D |
| Recommended gender | Unisex |
| Notebook compartment | |
| Maximum screen size compatibility | 17.3 " |
| Number of compartments | 2 |
| Exterior pockets | Front pocket, Side pocket |
| Shoulder strap | |
| Handle(s) | |
| Closure type | Zipper closure |
| Water-repellent | |
| Country of origin | China |
| Width | 345 mm (13.46 ") |
| Depth | 185 mm (7.22 ") |
| Height | 505 mm (19.7 ") |
| Quantity per master carton | 5 pc(s) |
| 1 | |
| Black | |
| Casual backpack |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.