Back to Top
| Material | Nylon |
| Style | City |
| Coloration | Monochromatic |
| Linear mass density | 210 D |
| Recommended gender | Unisex |
| Notebook compartment | |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Number of compartments | 2 |
| Exterior pockets | Front pocket, Side pocket |
| Shoulder strap | |
| Handle(s) | |
| Closure type | Zipper closure |
| Water-repellent | |
| Country of origin | China |
| Width | 325 mm (12.68 ") |
| Depth | 165 mm (6.44 ") |
| Height | 445 mm (17.36 ") |
| Quantity per master carton | 5 pc(s) |
| 1 | |
| Black | |
| Casual backpack |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.